کلینیک زخم

هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو 💲 تعرفه بیمه 1403

هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو
آنچه در این مقاله می خوانید:

هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو با توجه به اندازه زگیل، تعداد جلسات درمان و شرایط بیمه بیمار متفاوت است. یکی از دلایلی که بسیاری از بیماران نسبت به رفع و درمان زگیل تناسلی اقدام نمی‌کنند، هزینه آن است؛ در حالی که اگر زگیل در حالت اولیه خود درمان نشود، مشکلاتی از جمله افزایش تعداد و اندازه زگیل‌ها، افزایش خطر ابتلا به سرطان و انتقال ویروس به دیگران رخ خواهد داد.

این در حالی است که هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو می‌تواند متغیر و گاهی همراه با بیمه کمتر از مقداری باشد که تصور می‌کنید. در ادامه این مقاله کلینیک زخم در رابطه با تفاوت قیمت لیزر زگیل تناسلی، کرایو و جراحی خواهیم پرداخت و شرایط بیمه در سال ۱۴۰۳ را بیان خواهیم کرد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایوتراپی و هزینه مصوب ۱۴۰۳

زگیل چیست؟ زگیل‌ها برجستگی‌های کوچک پوستی هستند که در طول زمان می‌توانند بزرگ شده و بیماری‌های جدی را به وجود بیاورند. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود. بیش از ۱۰۰ نوع از این ویروس تا به امروز تشخیص داده شده است که برخی از آنها باعث زگیل می‌شوند. زگیل می‌تواند در هر جای بدن حتی دست، پاها و صورت نیز دیده شود. هزینه لیزر زگیل تناسلی با توجه به ابعاد و تعداد آنها مشخص می‌شود.

درمان زگیل تناسلی با لیزر از روش‌های قطعی برای از بین بردن آن است. تعیین هزینه درمان پس از معاینه پزشک صورت می‌گیرد. مهم است میزان وخامت تشخیص داده شود تا بتوان برآوردی دقیق ارائه داد.

حتما بخوانید  از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟تشخیص زگیل تناسلی در خانه!

با این حال طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۳، هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو برای مردان و زنان از ۳۰۰ تا ۶۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

آیا درمان‌های خانگی تاثیر پذیر هستند؟

درمان‌های خانگی زگیل تناسلی ممکن است بتوانند برای مدتی باعث تاخیر در رشد زگیل‌ها بشوند، امّا درمان قطعی نیستند. همچنین، در صورت عدم مراقبت دقیق، این امکان وجود دارد که زگیل تناسلی تحریک شده و تعداد آنها افزایش پیدا کند.

برای معاینه و درمان قطعی بهتر است با پزشک در تماس بگیرید. شما همواره می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت، برای دریافت نوبت با کادر درمانی کلینیک زخم در ارتباط باشید.

هزینه درمان زگیل 1403در تهران
هزینه و تعرفه درمان زگیل 1403در تهران

هزینه انجام کرایوتراپی زگیل تناسلی

در مقاله کرایو زگیل تناسلی؛ عکس و فیلم فریز زگیل اشاره کردیم که در این روش از یک مایع سرد (نیتروژن مایع) برای منجمد کردن زگیل‌ها استفاده می‌کنند.

مزایای کرایوتراپی برای زگیل تناسلی:

  • سرپایی: کرایوتراپی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست.
  • سریع: این روش معمولاً فقط چند دقیقه طول می‌کشد.
  • بی درد: معمولاً نیازی به بی حسی نیست، اما در صورت نیاز می‌توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
  • موثر: کرایوتراپی می‌تواند برای درمان زگیل تناسلی در اکثر افراد موثر باشد.
  • ایمن: این روش به طور کلی بی خطر است و عوارض جانبی کمی دارد.

هر چه تعداد زگیل‌ها بیشتر باشد، هزینه کرایوتراپی نیز بیشتر خواهد بود. زگیل‌های بزرگ‌تر معمولاً برای درمان به زمان و مواد بیشتری نیاز دارند، در نتیجه هزینه آن افزایش پیدا می‌کند.

در مقایسه با هزینه لیزر زگیل تناسلی، انجام کرایوتراپی هزینه کمتری می‌تواند داشته باشد، با این حال لیزر موثرتر است. در ادامه این دو روش را از نظر هزینه مقایسه خواهیم کرد.

حتما بخوانید  دکتر متخصص زگیل تناسلی و بهترین مرکز درمانی در تهران

مقایسه هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایوتراپی

در رابطه با کرایوتراپی باید اشاره کرد که علاوه بر آنکه تعداد جلسات درمان ممکن است بالاتر باشد، احتمال بازگشت زگیل تناسلی وجود خواهد داشت. این در حالی است که با انجام لیزر، درصد احتمال بازگشت این زائده را تا حد بالایی کاهش می‌دهد و در طولانی مدت هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

مشخصه‌ها لیزر کرایوتراپی
هزینه ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان ۲۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان
تعداد جلسات درمان ۱ جلسه حداقل ۳ جلسه
پوشش بیمه تامین اجتماعی ندارد ندارد
بیمه تکمیلی  شرکت ارائه دهنده بیمه باید پاسخگو باشد  شرکت ارائه دهنده بیمه باید پاسخگو باشد

هزینه برداشتن زگیل با جراحی

در مقایسه با هزینه لیزر زگیل تناسلی، هزینه جراحی بیشتر است. در این حالت فرد باید در بیمارستان بستری شود و از روش‌هایی مانند الکتروکوتر و بریدن زائده استفاده می‌کنند. این روش‌ها به اندازه لیزر نتیجه‌بخش نیستند و ممکن است زائده به صورت پراکنده در آینده رشد کند.

هزینه لیزر زگیل تناسلی 1403 در کلینیک زخم تهران
هزینه لیزر زگیل تناسلی 1403 در تهران

در صورتی که هزینه‌های جراحی شامل بیمه نیز بشود، هزینه‌های جانبی بیشتر از حالت لیزر خواهد بود.

شرایط بیمه برای هزینه لیزر زگیل تناسلی ۱۴۰۳

همان طور که در جدول بالا نیز مشاهده می‌کنید، بیمه تامین اجتماعی هزینه لیزر زگیل تناسلی یا کرایوتراپی را پوشش نمی‌دهد.

در صورتی که دارای بیمه‌های تکمیلی هستید، باید از ارائه دهنده بیمه در این رابطه سوال کنید. بهتر است همواره تعرفه‌های به روز را مراکز بیمه خود دریافت کنید.

سوال‌های متداول

هزینه لیزر زگیل تناسلی بیشتر است یا کرایوتراپی؟

هزینه انجام لیزر به نسبت می‌تواند کمتر باشد. لیزر در یک جلسه انجام می‌شود، در حالی که کرایوتراپی در چند جلسه صورت می‌گیرد.

حتما بخوانید  زگیل چیست؟

آیا هزینه درمان زگیل تناسلی برای مردان و زنان متفاوت است؟

هزینه لیزر زگیل تناسلی درون واژن هزینه بالاتری می‌تواند داشته باشد.

Picture of دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇