کلینیک زخم

هزینه عمل کیست مویی

هزینه عمل کیست مویی بسته به دفترچه شما و نوع کیست مویی ممکن است متفاوت باشد. برای اینکه در مورد هزینه های عمل جراحی و لیزر بیشتر بدانید پیشنهاد میکنیم تمامی نکات این مقاله را مطالعه کنید. هزینه های قبل از عمل مو برگشتی و هزینه های موقع عمل و همچنین هزینه های بعد از عمل متفاوت است.
هزینه عمل کیست مویی
آنچه در این مقاله می خوانید:
هزینه عمل کیست مویی با لیزر
هزینه جراحی کیست مویی چقدر است؟

اما در ابتدا شاید افرادی که این مطلب را می‌خوانند شاید به طور دقیق ندانند کیست مویی چیست و چه علائمی دارد، پس ما به صورت مختصر آن را برای شما توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ شیوه‌های درمانی می‌رویم. اگر شما جزو کسانی هستید که کیست مویی دارید و یا در اطرافیانتان کسی به این مشکل مبتلا است و به دنبال شیوه‌های درمان آن و مقایسه هزینه‌های آن هستید؛ با ما همراه باشید تا در این مقاله انواع روش‌های درمانی کیست مویی را برایتان شرح دهیم و با مقایسه مزایا و معایب آن‌ها و هزینه‌هایشان در انتخاب‌شان به شما کمک کنیم. روش‌های مختلفی برای درمان کیست مویی به کار می رود.

هزینه عمل کیست مویی
هزینه روش های درمانی کیست مویی چقدر است؟

از قدیم روش‌های تهاجمی وجود داشتند و روش‌های کم‌تر تهاجمی با لیزر که با پیشرفت علم پزشکی پدیدار شدند، برای از بین بردن جدار کیست مویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دارو درمانی کیست مویی به تنهایی در درمان قطعی کیست مویی جایگاهی ندارد. انتخاب مناسب‌ترین شیوه درمانی، برای افراد بسیار حائز اهمیت است.

هزینه عمل کیست مویی چقدر است؟

هزینه عمل لیزر کیست مویی

یکی از مواردی که همواره ذهن بسیاری از بیماران را به خود مشغول می‌کند هزینه عمل لیزر است؛ زیرا برخی این تصور را دارند که برای لیزر باید هزینه زیادی پرداخت شود. اما این یک باور غلط است!

هزینه لیزر کیست مویی
هزینه لیزر کیست مویی بین 6 تا 8 میلیون تومان

لیزر کیست مویی به عنوان یک روش سرپایی که هیچگونه نیازی به بستری شدن ندارد، در نظر گرفته می شود. در نتیجه هزینه درمان کیست مویی با لیزر تحت پوشش بیمه عادی قرار نخواهد گرفت. البته این موضوع نباید بیماران را از لیزر درمانی که بهترین شیوه درمانی کیست مویی است منصرف سازد، چرا که هزینه عمل کیست مویی با جراحی نیز تفاوت زیادی با هزینه لیزر درمانی ندارد. یکی از دلایل اصلی ما برای اثبات این موضوع این است که شما فقط هزینه خود جراح را در نظر می‌گیرید!! هزینه تیم جراحی، داروی بیهوشی، تعویض پانسمان، بستری دربیمارستان را به طور کلی نادیده می‌گیرید و با محاسبه این‌ها چه بسا هزینه عمل جراحی به روش‌های سنتی بیش‌تر از لیزر درمانی هم بشود!! البته اگر این را نادیده بگیریم که احتمال عود آن بسیار بالاست و ما مجبور به انجام عمل مجدد می‌شویم و انگار که پول دو عمل را پرداخت کرده‌ایم!!

حتما بخوانید  آیا اپیلاسیون برای درمان کیست پیلونیدال مناسب است؟

تعیین قیمت دقیق برای هزینه عمل کیست مویی به تمام عواملی که در بالا به آن اشاره کردیم بستگی دارد، اما به طور میانگین از ۳ میلیون شروع شده و از مرز ۸ میلیون تجاوز نمی‌کند.

یادتان باشد که روش درمان لیزر کیست‌های مویی، هیچ یک از مراقبت های سخت و عوارض بعد از جراحی سینوس پیلونیدال را ندارد و بیمار درد و خونریزی را احساس نمی کند، پس جای نگرانی نیست؛ پس بهترین انتخاب برای ما همین روش است.

هزینه عمل کیست مویی با لیزر

برای اطلاع از هزینه جراحی کیست مویی با لیزر، ابتدا بایستی از کلینیک نوبت رزرو کرده و معاینه شوید. پس از آن روش درمان توسط پزشک متخصص تعیین شده و قیمت لیزر کیست مویی مشخص می‌شود. لیزر درمانی به نسبت جراحی با تیغ مزایای فراوانی دارد و یکی از جدید ترین روش‌ها برای درمان بیماری های نشیمنگاهی محسوب می‌شود.

هزینه عمل جراحی کیست مویی

هزینه درمان کیست مویی با لیزر
هزینه درمان کیست مویی با لیزر کمتر از جراحی است

قیمت جراحی کیست مویی به دلیل وجود هزینه‌های جانبی معمولا بیشتر از قیمت عمل لیزر کیست مویی می‌شود. علاوه بر قیمت، جراحی با تیغ احتمال عفونت و عود بیماری را بالا می‌برد و دوره نقاهت طولانی تری دارد. عمل جراحی تنها در صورتی به بیمار پیشنهاد می‌شود که بیماری پیشرفت کرده باشد. در غیر این صورت لیزر درمانی بهتر بوده و هزینه کیست مویی با لیزر به صرفه‌تر است.

قیمت عمل کیست مویی در مراکز مختلف به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت عمل کیست مویی

 

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن بیش‌تر شما خوانندگان این مطلب نقش بسته باشد، پرسش در مورد هزینه عمل یا هزینه لیزر کیست مویی است؟ و اینکه آیا این عمل کیست مویی با بیمه امکان پذیر است یا نه؟

لازم به ذکر است که هزینه کیست مویی و هزینه عمل مو برگشتی برای هر کس متفاوت است و به یک سری شرایط بستگی دارد.

عوامل زیادی می‌توانند در تعیین هزینه عمل جراحی کیست مویی تاثیر گذار باشند، از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نوع جراحی: شیوه جراحی کیست مویی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت عمل کیست مویی داشته باشد.
  2. شرایط بیمار: در صورتی که بیماری کیست مویی در مراحل اولیه خود باشد تعرفه عمل کیست مویی ارزان‌تر از زمانی خواهد بود که کیست مویی روند پیشرفته خود را در پیش گرفته باشد.
  3. مرکز درمانی: مرکز درمانی که در آنجا عمل کیست انجام می‌شود، تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی عمل کیست دارد. اینکه آیا این مراکز خصوصی هستند یا دولتی؟!
  4. دستمزد جراح: مشخص است که جراحان خبره و با دانش بالا، هزینه بیش‌تری را از بیماران خود طلب می‌کنند. اما به یاد داشته باشید که هیچگاه به دلیل هزینه اندک سلامت خود را به خطر نیاندازید!
  5. مدت زمان بستری: هرچقدر زمان بیش تری را برای درمان کیست مویی بستری باشید، هزینه جراحی کیست مویی بیش‌تر خواهد شد.
  6. تحت پوشش بیمه بودن عمل کیست مویی: به دلیل آن که این نوع عمل یک عمل سرپایی شناخته می‌شود، بیمه از تحت پوشش قرار دادن کیست مویی خودداری می‌کند. البته یک اسثنا هم در اینجا وجود دارد آن هم روش بسیار سنتی، عمل جراحی به روش باز است که چون همراه بیهوشی و بستری در بیمارستان است، جزو عمل‌ها شناخته شده و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. اما یادتان می‌آید که چه عوارضی داشت؟
حتما بخوانید  خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

میخواهید بدانید بهترین مرکز درمان کیست مویی کجاست؟ پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین کلینیک کیست مویی را مطالعه کنید.

ارسال عکس ها از طریق شماره واتساپ زیر امکان پذیر است.

هزینه های قبل از عمل کیست مویی

قطعا هزینه ای قبل از عمل شامل هزینه ویزیت دکتر، دارو های مسکن و ضد التهاب قبل از عمل، در صورت لزوم هزینه های آزمایش های مورد نیاز پزشک برای درمان کیست مویی و مواردی از این دست قبل می باشد.

هزینه های بعد از عمل کیست مویی

هزینه های مورد نیاز پس از عمل قطعا منتهی به خرید انواع وسایل طب و درمانی، دارو های ضد التهاب و مسکن، معاینات پزشکی بعد از عمل و … دیگر می شود که بیمار می تواند به خوبی آن ها را متوجه شود.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل کیست مویی را تقبل می کند؟

یکی از سوالات رایج این است که آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل کیست مویی را پوشش می دهد یا خیر؟ در این مورد خوشبختانه بسیاری از بیمه های درمانی (بیمه سلامت، تامین اجتماعی، پاسداران و …) هزینه درمان کیست مویی را تقبل می کنند.

اما یک نکته حائز اهمیت در این میان است، این که بیمه زمانی تعلق می گیرد که بیمار بستری شود. اما در صورتی که کیست مویی با لیزر درمان شود، برخی از بیمه های تکمیلی آن را پوشش می دهند و برخی دیگر این چنین نیست. ولی این امر به این معنا نیست که هزینه جراحی از عمل با لیزر مقرون به صرفه تر است. بنابراین هزینه عمل کیست مویی در بیمارستان دولتی و هزینه عمل کیست مویی در بیمارستان خصوصی به روش درمان و نوع بیمه فرد بستگی دارد.

حتما بخوانید  نحوه تشخیص کیست مویی
اطلاعات تکمیلی هزینه کیست مویی
📌انواع جراحی و لیزر درمانی
💎عوامل موثر  نوع عمل، مرکز درمانی، دستمزد جراح، مدت زمان بستری، بیمه
💎پوشش توسط بیمه ها   تامین اجتماعی، سلامتف پاسداران و …

بیمه هزینه لیزر کیست مویی در بیمارستان خصوصی را پرداخت می کند؟

بله اغلب سازمان های بیمه کشوری هزینه لیزر درمانی کیست مویی را پوشش می دهند. برای این منظور بهتر است با کارگزاری خود در ارتباط باشید.

پارامترهای تاثیر گذار در قیمت عمل کیست مویی کدام اند؟

موارد مختلفی در عمل کیست مویی تاثیرگذار است که از جمله این موارد می‌توان به مرکز درمانی، دستمزد جراح و… اشاره کرد.

هزینه جراحی کیست مویی به طور تقریبی چند است؟

جراحی کیست مویی بسته به اینکه در بیمارستان باشد یا کلینیک متفاوت است و قیمت آن از ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به بالا خواهد بود. به عنوان مثال هزینه جراحی کیست مویی در بیمارستان دولتی معمولا به صرفه‌تر از بیمارستان خصوصی است.

Picture of دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇