کلینیک زخم

مقایسه جراحی سنتی با لیزر کیست مویی

مقایسه جراحی سنتی با لیزر کیست مویی
آنچه در این مقاله می خوانید:

مقایسه جراحی سنتی با لیزر کیست مویی، در مواردی چون زمان عمل، دوران بیهوشی، مراقبت های بعد از عمل، هزینه ها و عوارض قبل و بعد از آن خلاصه می شود. به طور کلی امروزه لیزر کیست مویی دارای طرفداران بیشتری نسبت به جراحی سنتی است که دلیل آن را در ادامه با یکدیگر مطالعه خواهیم کرد.

تفاوت ها قیمت، نحوه عمل، مدت زمان عمل، دوران نقاهت، مراقبت های بعد از عمل
بهترین نوع درمان درمان کیست مویی با لیزر
جراحی سنتی بیهوشی دارد، دوران نقاهت طولانی، مراقبت های بعد از عمل طولانی، هزینه عمل کم
لیزر سینوس مویی بیهوشی ندارد، دوران نقاهت کوتاه، مراقبت های آسان، هزینه نسبتا زیاد

درمان کیست مویی با لیزر بهتر است یا جراحی سنتی؟

درمان کیست مویی هم با لیزر امکان‌پذیر است و هم جراحی سنتی. هر کدام از این دو روش، نکات مربوط به خود را دارند که خوب است در مورد آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید:

 • در جراحی سنتی بیمار باید بی‌هوشی داشته باشد. برای بی‌هوشی هم لازم است که بیمار بستری شود. در عین‌حال مشکلات مربوط به بی‌هوشی و داروهای آن هم از مواردی است که باید در نظر گرفته شوند. اینکه برای درمان برگشت مو داخل پوست یا برگشت مو داخل کمر،‌ نیاز به بستری شدن باشد شاید برای خیلی از بیماران خوشایند نباشد. این در حالی است که برای لیزر کیست مویی نیازی به بستری شدن و بی‌هوشی نیست. پس عوارض داروها و مشکلات بستری هم وجود ندارد.
 • از طرف دیگر، جراحی سنتی مو برگشتی،‌ همراه با خونریزی و جای زخم است. در حالیکه در درمان با لیزر،‌ هیچ آسیبی به بافت‌های سالم وارد نمی‌شود. بیمار با کمترین میزان درد و خونریزی و در زمانی کوتاه با لیزر درمان می‌شود.
 • نکته مهم دیگر برای درمان کیست مویی این است که میزان درد در هنگام درمان با لیزر بسیار کمتر از درمان با جراحی سنتی است. در جراحی سنتی، جای کیست برش داده شده و به‌همین دلیل درد زیادی بعد از جراحی وجود دارد. همین موضوع باعث شده که بسیاری از بیماران ترجیح ‌دهند راه درمان کیست مویی بدون جراحی را انتخاب کنند که درد کمتری داشته باشند.
حتما بخوانید  نحوه تشخیص کیست مویی

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر ثابت

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دکتر بابک ثابت

مهم‌ترین تفاوت لیزر کیست مویی با عمل جراحی

مهم‌ترین تفاوت این دو روش درمان را شاید بتوان در میزان موفقیت این دو دانست. در حالیکه درمان کیست مویی با جراحی سنتی حدود ۲۲ درصد امکان برگشت دارد،‌ جراحی لیزر کیست مویی کمتر از ۳ درصد احتمال برگشت دارد. از طرفی امکان ماندن جای جراحی یا به‌وجود آمدن اسکار در جراحی‌های سنتی وجود دارد که در درمان با لیزر این اتفاق نخواهد افتاد.

نکته مهم برای درمان کیست مویی، مشورت و گرفتن درمان از دکتر کیست مویی مطمئن و متبحر است که باید مورد توجه قرار بگیرد تا درمان به خوبی انجام شود.

دوره نقاهت در جراحی سنتی با چاقو و لیزر کیست مویی

هر نوع درمان، چه جراحی سنتی و چه لیزر، نیاز به گذراندن دوره نقاهت دارد. تفاوت این دو روش درمانی، در این بخش نیز خود را نشان می‌دهد. در جراحی سنتی کیست مویی، به دلیل اینکه محل کیست،‌ برش داده شده و سپس بخیه زده می‌شود، زمان لازم برای بهبود زخم گاهی تا چند هفته طول خواهد کشید. پزشکان پیش‌بینی می‌کنند که با توجه به اندازه کیست و مقدار ضایعه مو برگشتی، این زمان بین ۶ تا ۸ هفته طول بکشد. اما در روش درمان لیزر کیست مویی،‌ نهایت دوره نقاهت ۵ روز خواهد بود.

این موضوع برای کسانی که شاغل هستند و تمایل دارند خیلی زود به شرایط عادی برگشته و بتوانند کار و شغل خود را از بگیرند،‌ اهمیت زیادی دارد.

حتما بخوانید  کیست مویی در مردان

به‌علاوه اگر بیمار دچار کیست مو دنبالچه یا کیست مویی باسن باشد، با جراحی سنتی، برای نشستن مشکلات زیادی خواهد داشت که در نتیجه زمان زیادی برای بهبود نیاز دارد. اما در درمان با لیزر،‌ این زمان بسیار کم بوده و بیمار می‌تواند خیلی زود زندگی عادی و فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

پس می‌توان گفت که در مقایسه روش‌های درمان کیست مویی با لیزر یا جراحی سنتی، در صورت درمان با لیزر، فرد سریع‌تر روپا شده و به شرایط عادی زندگی باز خواهد گشت.

برای مشاوره تخصصی با آقای دکتر ثابت و اطلاع از روش های درمانی تماس بگیرید.

هزینه جراحی سنتی و لیزر کیست مویی

برای تعیین رقم دقیق هزینه عمل کیست مویی چه به‌صورت سنتی و چه لیزر، باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. این موارد در تعیین این هزینه تاثیر دارند:

 • اندازه کیست مویی
 • عمق کیست
 • میزان عفونت موجود در کیست
 • شرایط جسمی بیمار
 • تعداد کیست‌ها
 • دستمزد دکتر متخصص
 • هزینه‌های مربوط به کلینیک یا مرکز جراحی
 • هزینه‌های اتاق عمل
 • هزینه بستری شدن

با توجه به اینکه روش درمان کیست مویی،‌ لیزر باشد یا جراحی سنتی،‌ هزینه‌ها می‌توانند متفاوت باشند. شما می‌توانید ضمن مشورت با دکتر کیست مویی، ابتدا نوع درمان را انتخاب کرده و سپس از ریز هزینه‌ها اطلاع پیدا کنید. طبیعی است که هزینه‌های مربوط به جراحی سنتی کیست مویی با توجه به دستمزد پزشک، هزینه‌های مربوط به اتاق عمل، بستری و بسیاری موارد دیگر متفاوت خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم که برای درمان کیست مویی، به دنبال بهترین مرکز درمان کیست مویی باشید، تا بهترین نتیجه را بگیرید و عوارض بعد از درمان را به حداقل ممکن برسانید.

دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇