کلینیک زخم

عکس زگیل تناسلی «واضح» مردان و زنان + بیماری‌های مشابه زگیل

عکس زگیل تناسلی «واضح» مردان و زنان + بیماری‌های مشابه زگیل
آنچه در این مقاله می خوانید:

عکس زگیل تناسلی نشان می‌دهد که این زائده به صورت برجستگی‌هایی به رنگ پوست، سفید یا قهوه‌ای ظاهر می‌شود. این عارضه در نواحی واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی، کیسه بیضه یا مقعد ظاهر می‌شود. اغلب آنها سطح شبیه به گلم کلم دارند.

ممکن است ابعاد آن کوچک یا بزرگ باشد و خارش یا سوزش آن را همراهی کند؛ اما بیشتر اوقات درد ندارد. بهترین شیوه درمان این عارضه به وسیله لیزر است.

با این حال همه برجستگی‌های روی اندام تناسلی زگیل نیستند. عفونت‌های دیگر و بیماری‌های پوستی طبیعی وجود دارند که ممکن است شبیه زگیل باشند. اگر پس از مشاهده عکس زگیل تناسلی احساس می‌کنید که به این بیماری دچار شده‌اید، با کادر درمانی مجموعه کلینیک زخم برای دریافت نوبت معاینه در ارتباط باشید.

عکس زگیل تناسلی و نکات مهم در آن

زگیل چیست؟ این زائده گوشتی در بخش تناسلی به دلیل ویروس HPV ایجاد می‌شود. ممکن است چندین هفته، ماه یا حتی سال‌ها پس از تماس جنسی با فردی که زگیل تناسلی دارد، ظاهر شود.

شما ممکن است ویروس را بگیرید و در واقع هرگز به زگیل مبتلا نشوید، بنابراین ممکن است آلوده شوید و هیچ علامتی نداشته باشید. برخی افراد فقط یک بار دچار زگیل می‌شوند و دیگر هرگز به آن مبتلا نمی‌شوند. برخی از افراد بیش از یک بار زگیل را تجربه می‌کنند.

در مواردی که زگیل تناسلی ایجاد می‌شود، این زائده به صورت برجستگی بر روی پوست شکل می‌گیرد. عکس زگیل تناسلی واضح، نشان می‌دهد که شکل و حالت این زائده چگونه است.

عکس زگیل تناسلی و شکل ظاهری آن در بدن مردان و زنان

در گالری تصاویر زیر می‌توانید این عارضه را به خوبی مشاهده کنید.

حتما بخوانید  از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟تشخیص زگیل تناسلی در خانه!
عکس زگیل تناسلی در مردان
عکس زگیل تناسلی در مردان و تشخیص آن

زگیل تناسلی در زنانعکس زگیل تناسلی در زنان به رنگ پوست

 

زگیل های کوچک و بزرگ تناسلی  

شکل گیری گسترده زگیل تناسلی بر آلت تناسلی مردان

عکس زگیل بزرگ تناسلی
تشخیص زگیل تناسلی در مردان

بیماری‌های مشابه زگیل تناسلی

با بررسی عکس زگیل تناسلی متوجه شکل و حالت این زائده شده‌اید. با این حال، بیماری‌هایی وجود دارند که علائم آنها مشابه با زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند. در ادامه با نمایش تصاویر هر یک از این بیماری‌های مشابه را معرفی خواهیم کرد.

مولوکسوم یا زگیل آبکی

مولوسکوم کونتاژیوزوم (Molluscum contagiosum) که به زگیل آبکی هم معروف است، یک عفونت ویروسی پوستی است که باعث ایجاد برجستگی‌های کوچک، گوشتی و گنبدی شکل می‌شود. این برجستگی‌ها معمولاً به رنگ سفید یا صورتی هستند و ممکن است دردی نداشته باشند یا خارش داشته باشند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم بیشتر در کودکان بین ۲ تا ۱۰ سال شایع است، اما می‌تواند در افراد در هر سنی ایجاد شود. این بیماری از طریق تماس مستقیم با پوست فرد آلوده یا با اشیاء آلوده؛ مانند حوله یا اسباب‌بازی منتقل می‌شود.

برجستگی‌های ناشی از این بیماری معمولاً ۲ تا ۵ میلی‌متر قطر دارند.

مولوکسوم یا زگیل آبکی
عکس مولوکسوم یا زگیل آبکی 

دانه‌های فوردایس

دانه‌های فوردایس (Fordyce granules) که به غدد چربی اِکرتوپیک هم معروف هستند، برجستگی‌های کوچک، سفید یا زرد رنگی هستند که معمولاً در ناحیه لب‌ها و آلت تناسلی ظاهر می‌شوند. این برجستگی‌ها در واقع غدد چربی هستند که در زیر پوست به دام افتاده‌اند و هیچ فولیکول مویی ندارند.

دانه‌های فوردایس بی ضرر و غیر مسری هستند. آنها در ۷۰ تا ۸۰ درصد از بزرگسالان دیده می‌شوند و بیشتر در مردان و افراد با پوست چرب شایع هستند.

حتما بخوانید  زگیل مقعد در زنان و مردان {درمان قطعی، علائم و عکس}
دانه‌های فوردایس
عکس دانه‌های فوردایس

کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

کراتوز پیلاریس (Keratosis Pilaris) که به پوست مرغی هم معروف است، یک بیماری پوستی شایع است که باعث ایجاد برجستگی‌های کوچک، سفید یا قرمز رنگ روی پوست می‌شود. این برجستگی‌ها فولیکول‌های موی مسدود شده هستند که سلول‌های مرده پوست و چربی را به دام انداخته‌اند.

کراتوز پیلاریس معمولاً در بازوها، پاها، باسن و گونه‌ها ظاهر می‌شود. این بیماری بی ضرر و غیر مسری است، اما می‌تواند باعث خارش شود.

کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی
تصویر کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

مقایسه عکس زگیل تناسلی و بیماری‌های مشابه

در جدول زیر مقایسه‌ای کلی از نظر علائم و علت زگیل تناسلی و بیماری‌های مشابه ای که در بالا به آنها اشاره کرده‌ایم را برای شما آورده‌ایم:

ویژگی زگیل تناسلی مولوسکوم کراتوز پیلاریس
ظاهر برجستگی کوچک، نرم و گوشتی برجستگی‌های گنبدی شکل برجستگی‌های کوچک سفید یا قرمز رنگ
محل ناحیه تناسلی صورت، گردن، بازوها بازوها، پاها، باسن، گونه‌ها
علت ویروس HPV ویروس مولوسکوم کونتاژیوزوم ناشناخته (احتمالاً ژنتیک یا اگزما)
انتقال تماس جنسی تماس مستقیم با پوست فرد آلوده مسری نیست

سخن پایانی

عکس زگیل تناسلی واضح مردان و زنان به خوبی این عارضه را نشان می‌دهد که چگونه بر روی پوست تشکیل شده است. بیماری‌های وجود دارند که حالتی مشابه با زگیل تناسلی را دارند، امّا علت اصلی آنها متفاوت است و باید به شیوه‌های دیگر درمان شوند. برای تشخیص دقیق لازم است تحت معاینه قرار گیرید. بهترین شیوه درمانی برای رفع کامل زگیل تناسلی درمان با لیزر است. برای دریافت نوبت با کادر درمانی کلینیک زخم در ارتباط باشید. هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو پس از انجام معاینه مشخص خواهد شد.

حتما بخوانید  کرایو زگیل تناسلی؛ عکس و فیلم فریز زگیل + هزینه

سوالهای متداول

زگیل تناسلی چگونه منتقل می‌شود؟

زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی با فرد آلوده منتقل می‌شود.

درمان زگیل تناسلی چیست؟

لیزر برای درمان زگیل‌های بزرگ بهترین گزینه است و در کمترین زمان صورت می‌گیرد.

Picture of دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇