کلینیک زخم

خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

آنچه در این مقاله می خوانید:

نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل کیست مویی، یکی از دغدغه بیماران مبتلا به کیست پیلونیدال است. بهترین روش برای خوابیدن بعد از عمل کیست مویی تا حدود یک هفته بعد از درمان، خوابیدن بر روی شکم است. البته این روش خوبیدن که جزویی از عوامل مراقبت بعد از عمل کیست مویی است، در افراد مختلف و براساس روش درمان (عمل جراحی باز، بسته یا لیزر) متفاوت است.

در این مقاله از مجله آموزشی کلینیک زخم به بررسی انواع روش های مختلف برای خوابیدن بعد از عمل سینوس پیلونیدال در افراد مختلف میپردازیم.

اهمیت نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

کیست مویی یکی از بیماری های شاخص مقعدی است که در آن با پدیده ای به نام مو برگشتی روبرو هستیم، یعنی موها به دلایل مختلف، نمی توانند به سطح پوست برسند و به داخل لایه های پوست برمی گردند.

اهمیت اصول خوابیدن بعد از عمل کیست مویی به هنگام مشخص می شود که بدانیم این بیماری اغلب در کمر یا بین دو باسن اتفاق میوفتد و در صورت خوابیدن به شیوه غلط می تواند علاوه بر ایجاد درد بیشتر در افراد، باعث پاره شدن بخیه های موجود بعد از عمل شود و امکان عفونت ناحیه زخم را بیشتر می کند.

به همین خاطر لزوم خوابیدن صحیح بعد از عمل کیست مویی بسیار اهمیت پیدا می کند.

روش های مختلف خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

عمل کیست مویی دارای روش های درمانی مختلفی از جمله عمل کیست مویی با لیزر، عمل جراحی سنتی باز و بسته است که روش مراقبتی آن در هنگام خوابیدن در جوانب مختلف می تواند متفاوت باشد.

حتما بخوانید  بهترین داروها و پمادها برای درمان کیست مویی

نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل باز کیست مویی

عمل کیست مویی به روش باز دارای بخیه است. به همین دلیل درست خوابیدن در این روش درمانی می تواند اهمیت بالایی داشته باشد، پزشکان متخصص در این باره، خوابیدن بر روی شکم را توصیه می کنند تا فشار بر روی زخم ها بخیه خورده کمتر شود. مدت زمان خوابیدن به این شیوه تا بهبود و کشیدن بخیه ها بدین صورت است.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر ثابت

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دکتر بابک ثابت

نحوه خوابیدن بعد از عمل بسته سینوس پیلونیدال

عمل کیست مویی به روش بسته در اغلب موارد بخیه ها در مدت زمان کوتاه تری کشیده می شوند اما بازهم بهتر است تا یک هفته از خوابیدن به پشت خودداری کنید و بر روی شکم و پس از کمی بهبود بر روی پهلو بخوابید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزر کیست مویی

بهترین روش درمانی این بیماری مقعدی، لیزر کیست مویی است. این روش درمانی بدون هیچگونه بخیه و پانسمان است که بیماران در مدت زمان 30 دقیقه و بدون بیهوشی کیست مویی خود را درمان کند.

روش خوابیدن بعد از لیزر کیست مویی، بهتر است تا 24 ساعت بعد از درمان بر روی شکم خوابیده و بعد از آن با مراقبت های لازم و یا قرار دادن یک عدد بالشت طبی بین پا به پهلو و بعد از یک هفته بر روی کمر بخوابید.

جمع بندی

در این مقاله در ارتباط با نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل کیست مویی صحبت کردیم و دانستیم هر روش درمانی (عمل باز، بسته و لیزر) چه روش های درمانی دارد.

حتما بخوانید  عوارض درمان نکردن کیست مویی

بهترین روش خوابیدن بعد از عمل کیست مویی چیست؟

خوابیدن بر روی شکم را می توان بهترین روش خوابیدن بعد از عمل کیست مویی دانست.

دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇