کلینیک تخصصی دکتر ثابت تهران

لیزر کیست مویی – جراحی کیست مویی با لیزر در تهران

لیزر کیست مویی توسط آقای دکتر بابک ثابت در کلینیک زخم و لیزر نور در تهران انجام میشود. خدمات درمانی لیزر کیست مویی برای خانم ها و آقایان انجام می شود. برای عمل کیست مویی با لیزر در تهران با شماره های کلینیک تماس بگیرید و یا برای دریافت نوبت و ویزیت به کلینیک مراجعه کنید.

بیماری کیست مویی با نام علمی سینوس پلونیدال، نوعی التهاب پوستی به حساب می‌آید که شبیه دمل، جوش یا زخم بوده که یک یا چند تار مو در آن ریشه زده است. در حال حاضر لیزر کیست مویی بهترین و سریع‌ترین روش‌ درمان این بیماری محسوب می‌شود. کیست مویی اغلب در شکاف بالای باسن یا هرجای دیگر از استخوان دنبالچه تا مقعد به وجود می‌آید. این کیست به دلیل سایش پوست و برگشت مو به داخل ایجاد شده که همراه با درد، عفونت و ترشحات بد بو خود را نشان می‌دهد. پزشکان توصیه دارند که درمان کیست مویی چه خفیف و چه حاد باشد باید هر چه زودتر انجام شود. زیرا به مرور زمان وسعت عفونت این بیماری بیشتر شده و فرد را بسیار اذیت خواهد کرد.

تعریف بیماری کیست مویی

به طور طبیعی ریشه تارهای موی هر نقطه از بدن انسان به گونه‌ای در زیر پوست قرار گرفته که موهای بدن از منافذ پوست بیرون آمده و رشد می‌کند. ولی برخی مواقع در اثر علل و عوامل مختلفی، حرکت رشد یک یا چند تار مو در نقطه یا نقاط خاصی از بدن زیر پوست اتفاق می‌افتد. در واقع مو به زیر پوست برگشته (مو برگشتی) و در زیر پوست بدن به رشد خود ادامه می‌دهد؛ همین مسئله باعث التهاب، عفونت و در نتیجه بیماری کیست مویی می‌شود.

چگونگی درمان کیست مویی با لیزر | جراحی کیست مویی با لیزر

راهکارها و روش‌های مختلفی مانند درمان‌های خانگی و انواع روش جراحی برای درمان بیماری کیست مویی وجود دارد. اما لیزر کیست مویی جزو جدیدترین روش‌ها بوده که در مقایسه با سایر روش‌ها یکی از قطعی‌ترین و سریع‌ترین روش‌های درمانی شناخته می‌شود. پزشکان در عمل با لیزر به جای استفاده از تیغ جراحی از اشعه لیزر برای برش و خارج کردن بافت عفونی از داخل پوست استفاده می‌کنند.

جراح با استفاده از اشعه لیزر با نفوذ کردن به عمق بافت عفونی، هرگونه عفونت را سوزانده و از بین می‌برد. درمان با لیزر با دقت بسیار بالایی انجام شده و آسیب کمتری هم به پوست وارد می‌شود. همچنین در لیزر برش‌های بسیار کوچکتری صورت می‌گیرد و اثری از اسکار و جای زخم در آینده باقی نمی‌ماند.

جراحی کیست مویی با لیزر به معنای عمل جراحی با تیغ نیست و منظور استفاده از تکنولوژی جدید برای درمان این بیماری است.

بهترین روش درمان کیست مویی کدام است؟

عمل کیست مویی با لیزر بهترین روش درمانی این بیماری است.

کیست مویی چه علائمی دارد؟

فردی که کیست مویی داشته باشد ابتدا در سطح پوست خود سوراخ یا فرورفتگی کوچکی را همراه با کمی قرمزی در پوست مشاهده می‌کند. این فرورفتگی به مرور زمان عفونی و چرکی شده و در داخل آن مو رشد می‌کند؛ در نهایت کیست پیلونیدال یا کیست مویی به وجود می‌آید. بیماری پیلونیدال علائم مختلفی دارد:

 1. ایجاد تورم در محل کیست
 2. به وجود آمدن یک یا چندین سوراخ یا حفره بر روی پوست
 3. احساس درد در ناحیه کمر به خصوص هنگام نشستن
 4. برآمدگی جوش مانند و قرمز رنگ در نزدیکی استخوان دنبالیچه و ناحیه مقعد
 5. ترشحات خونی یا چرک مانند همراه با بوی بسیار بد
 6. وجود تب در برخی از افراد

کیست مویی یا کیست پیلونیدال به آسانی و با چشم غیر مسلح قابل تشخیص است. پزشک با انجام معاینات خارجی در صورت مشاهده کیست مویی، مراحل درمانی آن را آغاز خواهد کرد.

مزایای لیزر کیست مویی

درمان کیست مویی با لیزر نه تنها به لحاظ میزان برداشتن ضایعه ھیچ فرقی با جراحی ندارد، بلکه مزایای بسیاری هم به همراه دارد:

 1. عدم نیاز به بیھوشی عمومی یا نخاعی
 2. عدم وجود درد و خونریزی به دلیل سوزاندن رگ‌های خونی با لیزر
 3. عدم احتیاج به پانسمان داخل زخم و تراشیدن زخم
 4. عدم آسیب دیدگی عروق اطراف مقعد
 5. ترمیم سریع‌تر زخم
 6. نیاز نداشتن به بستری بعد از انجام عمل در بیمارستان یا کلینیک
 7. راحتی بیمار بعد از انجام عمل
 8. دوره نقاهت کوتاه‌تر (2 تا 3 روز)

مزیت لیزر کیست مویی را به صورت کامل از زبان آقای دکتر بابک ثابت بشنوید. کافی است با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

فیلم جراحی کیست مویی با لیزر

برای دیدن فیلم های جراحی کیست مویی با لیزر در تهران به پیج اینستاگرام کلینیک زخم مراجعه کنید و هم فیلم های مرتبط به اتاق عمل را ببینید و هم نظر بیماران و مراجعه کنندگان را در مورد کیفیت و نتیجه عمل با آقای دکتر بابک ثابت بدانید.پ

عوارض بیماری کیست مویی چیست؟

افرادی که کیست مویی (خفیف یا حاد) دارند و درمان آن را به هر دلیلی به تاخیر می‌اندازند، باید بدانند که این بیماری عوارضی را به دنبال دارد. لیزر کیست مویی نه تنها بدون درد بوده، بلکه قطعی‌ترین روش درمانی به حساب می‌آید:

 • به وجود آمدن آبسه و حاد شدن تورم و التهابات
 • ترشحات عفونی بد بوی چرکین
 • عفونت سیستمیک (پخش شدن عفونت در بدن)
 • ایجاد نوعی سرطان پوست (کارسینوم سلول سنگفرشی)

معایب درمان کیست مویی با لیزر چیست؟ درمان کیست مویی با لیزر عوارض و نگرانی ندارد و عمل نکردن و رعایت نکردن نکاتی که آقای دکتر میفرماییند ممکن است عوارضی در پی داشته باشد. عوارض لیزر کیست مویی

هزینه درمان با لیزر کیست مویی – قیمت لیزر کیست مویی

قیمت لیزر کیست مویی به عوامل مختلفی مانند خفیف یا حاد بودن آن وجود دارد. همچنین تخصص پزشک و بیمارستان یا کلینیکی (داشتن به روزترین تجهیزات درمانی) که به آن مراجعه می‌کنید در میزان هزینه تاثیرگذار هستند. در هر حال نمی‌توان هزینه قطعی درمان کیست مویی با لیزر را گفت. برای تعیین مبلغ درمان با لیزر باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از معاینه، هزینه آن را دقیق به شما اعلام کند.

با وجود اینکه قیمت عمل جراحی سنتی کمی از لیزر پایین‌تر است؛ اما اگر هزینه‌های جانبی جراحی سنتی را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که هزینه درمان کیست مویی با لیزر به مراتب از جراحی به روش سنتی کمتر خواهد بود. خوشبختانه در حال حاضر بیمارانی که بیمه تکمیلی هستند، پس از جراحی با لیزر می‌توانند با نامه‌ای از سمت پزشک خود، به اداره بیمه مراجعه کرده و هزینه عمل را از بیمه دریافت کنند.

دلایل ایجاد بیماری کیست مویی

علل و عوامل مشخصی برای به وجود آمدن بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال مشخص نشده است. اما پزشکان براساس تجربیات و مشاهداتی که داشته‌اند، دلیل ایجاد و علت کیست مویی را عوامل اکتسابی و تلفیقی از تغییرات هورمونی بعد از بلوغ می‌دانند:

 • عدم اصلاح موهای زائد بدن(موهای زائد نواحی نشیمنگاه)
 • فرو رفتن مو به زیر پوست به دلیل اصلاح نامناسب موهای بدن
 • اصطکاک ناشی از البسه در زمان طولانی
 • فشار بیش از حد روی پوست
 • سائیده شدن سطح پوست بدن
 • نداشتن شستشوی مناسب و عدم رعایت نظافت نواحی نشیمنگاه
 • پوشیدن لباس‌های تنگ
 • نشستن‌های طولانی مدت (موجب فشار آوردن مو و حرکت به زیر سطح پوست)
 • کم تحرکی و اضافه وزن
 • عوامل ژنتیکی
 • سابقه ضربه به نواحی پایین کمری
 • سن ( احتمال بروز این بیماری در هر سنی وجود دارد، اما از سن ۱۵ تا ۴۰ سال متداول‌تر است)

مراقبت های پس از لیزر کیست مویی

افرادی که به لیزر کیست مویی می‌پردازند، نباید نسبت به مراقبت‌های بعد از عمل کیست مویی بی‌تفاوت باشند. هرچند که این روش به نسبت جراحی به روش باز بسیار بهتر است، اما بیمارانی که پس از درمان به خوبی از زخم خود مراقبت کنند، بهبودی خود را سریع‌تر به دست می‌آورند:

 • استراحت و مراقبت (استفاده از بالشتک‌های گرد دوناتی هنگام نشستن)
 • تعویض به موقع پانسمان
 • مصرف به موقع داروهای تجویز شده
 • دقت در نحوه خوابیدن (خوابیدن به شکم یا پهلو برای فشار وارد نشدن به زخم)
 • مصرف میوه‌های حاوی ویتامین ث مانند پرتقال و کیوی
 • از بین بردن موهای زائد برای تحریک نشدن جای زخم
 • پوشیدن لباس‌های مناسب (استفاده از لباس‌های گشاد و نخی)

لیزر؛ روشی نوین در درمان کیست مویی

کیست مویی یکی از انواع بیماری‌های مقعدی به شمار می‌آید که سبب بروز کیست حاوی مو و عفونت در قسمت پایین کمر و آخرین بخش ستون فقرات می‌‌شود. این کیست مویی به هر دلیلی که بوجود آمده باشد همراه با تورم، قرمزی، درد، عفونت و ترشحات بد بو ظهور می‌کند. روش‌های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد که لیزر کیست مویی قطعی‌ترین و بهترین روش به شمار می‌رود و مزایای مختلفی در مقایسه با جراحی به روش سنتی دارد. پزشکان توصیه دارند درمان کیست مویی هر چه زودتر انجام شود. چرا که با گذشت زمان وسعت عفونت این بیماری بیشتر خواهد شد.

لیزر کیست مویی در تهران انجام می شود؟

بله لیزر سینوس پلونیدال در تهران در منطقه شمال تهران (خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت) انجام می شود.

اطلاعات درمان لیزر کیست مویی
علائم کیست مویی تورم، درد و سوزش، خارش
مزایا لیزر عدم نیاز به بیهوشی، نرمیم سریع زخم، دوره نقاهت کوتاه و ..
هزینه وابسته به عمق بیماری و بیمارستان مربوطه داردو
دلایل مو های زائد بلند، اصلاح نامناسب مو و ریش، کم تحرکی،عوامل ژنینکی و …

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *