کلینیک زخم

درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر

درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر
آنچه در این مقاله می خوانید:

درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر با روغن زیتون، آلوئه ورا، زردچوبه، عسل، گیاه بابونه و سرکه سیب امکان پذیر است. اما در صورتی که بیماری بواسیر یا هموروئید پیشرفت نکرده باشد. گیاهان دارویی، خواص درمانی و شفابخشی دارند و برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله بواسیر مناسب هستند.

روش‌های درمانی معمولا کم هزینه بوده و بدون عارضه است، از همین رو طرفداران بسیاری دارد. همچنین به راحتی در خانه انجام می‌شود و ایمن است. البته درمان بواسیر با طب سنتی برای بواسیر خونی و ترومبوزه مناسب نیست، چرا که در این مواقع بیماری پیشرفت کرده است.

گیاهان دارویی تنها التهاب و درد بواسیر را کاهش می‌دهند و برای درمان قطعی نمی‌باشند. تا کنون نیز سند و مدرکی برای برطرف کردن کامل هموروئید با گیاهان دارویی وجود نداشته است. درمان قطعی این عارضه لیزر بواسیر و عمل جراحی است. اما درمان گیاهی روند پیشرفت بیماری را کند می‌کند و درد را تسکین می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید با درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر بیشتر آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

اطلاعات تکمیلی درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر
💎 روغن‌های گیاهی روغن زیتون، روغن نارگیل
⭐ گیاهان دارویی آلوئه ورا، زردچوبه، عسل، سرکه سیب، عرقیات گیاهی
⭐روش قطعی درمان لیزر درمانی، عمل جراحی سنتی
⭐بهترین مرکز درمان کلینیک زخم نور

درمان بیرون زدگی بواسیر با طب سنتی

درمان بیرون زدگی بواسیر با طب سنتی
طب سنتی روش‌های بسیاری برای درمان بیرون زدگی بواسیر دارد.

در سال‌های اخیر طب سنتی در زمینه درمان بیماری‌های نشیمنگاهی پیشرفت کرده است. از همین رو روش‌های زیادی برای درمان بیرون زدگی بواسیر با گیاهان دارویی وجود دارد.

برخی از گیاهان و روغنی که از آن‌ها به دست می‌آید، برای درمان بواسیر در طب سنتی موثر است. البته این گیاهان و روغن‌ها تا زمانی موثر هستند که بیماری در مراحل اولیه باشد، در غیر این صورت تاثیر برای بهبود بیماری ندارد.

اگر می‌خواهید بیماری هموروئید را در خانه توسط گیاهان دارویی درمان کنید، بهتر است از روش‌های زیر استفاده نمایید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا التهاب ناحیه مقعد را کم کرده و از بروز خونریزی در ناحیه مقعد جلوگیری کنید.

درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر با روغن زیتون

درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر با روغن زیتون
روغن زیتون خاصیت ضد التهابی دارد و برای تسکین درد بیرون زدگی بواسیر مناسب است.

روغن زیتون خاصیت ضد التهابی دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است، به همین خاطر برای درمان بواسیر مناسب می‌باشد. استفاده موضعی از روغن زیتون در ناحیه مقعد باعث نرم شدن آن منطقه می‌شود. همچنین از خارش و سوزش در ناحیه مقعد جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید  قرص سی لاکس برای بواسیر

برای درمان گیاهی بیرون زدگی هموروئید می‌توانید روزانه یک قاشق از روغن زیتون را بر روی پنبه بریزید. سپس آن را به محل بواسیر مالیده و آن ناحیه را کمی ماساژ دهید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده موضعی بایستی ناحیه مقعد تمیز و خشک باشد.

بعد از هر بار دفع مدفوع می‌توانید این کار را انجام دهید تا التهاب و تورم آن ناحیه کاهش یابد. استفاده روزانه از روغن زیتون موثر است و پس از گذشت زمانی کوتاه، متوجه تسکین درد و کاهش التهاب مقعد خواهید شد.

نظرات بیماران بعد از عمل لیزر با دکتر ثابت

برای مشاهده ویدیوهای عمل و نظرات بیماران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دکتر بابک ثابت

روغن نارگیل برای درمان گیاهی هموروئید

روغن نارگیل نیز مانند روغن زیتون، خاصیت ضد التهابی دارد و برای کاهش التهاب و تورم ناحیه مقعد مناسب است. این روغن خواص ضد درد و ضد باکتریایی نیز دارد و به بهبود هموروئید کمک می‌کند.

با توجه به خواص بی نظیر روغن نارگیل می‌توانید آن را به صورت خارجی یا داخلی استفاده کنید. زیرا این روغن به دلیل داشتن ویتامین A نوعی ملین به حساب می‌آید و یبوست را برطرف می‌کند. بنابراین هر دو روش برای درمان بواسیر در مراحل اولیه موثر است.

برای استفاده موضعی از این روغن، می‌توانید آن را بر روی پنبه بریزید. سپس پنبه را در ناحیه بواسیر قرار دهید. حتی می‌توانید برای نشستن در لگن آب گرم هم از روغن نارگیل استفاده کرده و آن را با آب گرم مخلوط کنید. روغن نارگیل تسکین دهنده درد است و روند پیشرفت بیماری را کند می‌کند.

گیاه دارویی آلوئه ورا برای درمان بواسیر

گیاه آلوئه ورا خاصیت آبرسانی دارد و باعث رطوبت رسانی زخم‌های خشک می‌شود. همچین خاصیت ضد التهابی نیز دارد و درد و سوزش ناحیه مقعد را کاهش می‌دهد. از آلوئه ورا می‌توان برای درمان بواسیر داخلی و خارجی استفاده نمود.

تنها کافیست آن را از وسط برش داده و ژل گیاه را بر روی محل زخم قرار داد. حتی می‌توان ژل آلوئه ورا را منجمد کرده و از شیاف آن برای درمان بواسیر داخلی استفاده کرد. آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهان برای درمان بواسیر است و نباید از خواص آن غافل شد.

خشکی پوست ناحیه مقعد باعث تشدید بیماری و خونریزی در آن ناحیه می‌شود. گیاه آلوئه ورا قدرت بالایی برای مرطوب کردن زخم‌ها و درمان آن‌ها دارد. این گیاه، حتی برای درمان سوختگی و جراحت نیز مناسب است و کاربردهای فراوانی دارد.

حتما بخوانید  درمان بواسیر در زنان

زردچوبه برای درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر

زردچوبه حاوی آنتی اکسیدان است و برای درمان بیرون زدگی هموروئید موثر می‌باشد. برای درمان بواسیر با زردچوبه، بایستی آن را به صورت خمیر درآورده و بر روی زخم بواسیر قرار داد.

خمیر زردچوبه باعث کاهش درد و التهاب در ناحیه مقعد می‌شود. برای درست کردن خمیر زردچوبه می‌توان از آب یا ژل آلوئه ورا استفاده نمود. این خمیر را بایستی دو مرتبه در روز استفاده نموده و با گذشت مدتی کوتاه، متوجه تاثیر مثبت آن شد.

عسل به عنوان گیاه دارویی برای درمان هموروئید

عسل و موم عسل خاصیت نرم کنندگی دارند و به همین خاطر برای تسکین درد و التهاب موثر هستند. برای درمان هموروئید می‌توان این گیاه دارویی را به صورت موضعی استفاده نمود.

برای درمان موضعی بایستی روزانه مقداری از عسل را بر روی ناحیه مقعد مالیده و حدود 10 دقیقه به آن استراحت داد. سپس ناحیه بواسیر را با آب گرم شسته و به خوبی تمیز نمود. برای تمیز کردن ناحیه مقعد بایستی از حوله تمیز یا دستمال کاغذی نرم استفاده کرد تا آسیب نبیند.

البته علاوه بر درمان موضعی، می‌توان مقداری از عسل را با آب گرم مخلوط کرده و صبح‌ها نوش جان کرد. این ماده خواص بی نظیر بسیاری دارد و برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله بواسیر موثر است.

سرکه سیب برای درمان گیاهی هموروئید

سرکه سیب یک ماده گیاهی برای ضد عفونی کردن ناحیه مقعد است. ناحیه مقعد به دلیل وجود بواسیر، دارای عفونت است و بهترین کار برای جلوگیری از عفونت، استفاده موضعی از سرکه سیب می‌باشد. این ماده گیاهی درد و تورم را کاهش داده و خارش مقعد را از بین می‌برد.

برای استفاده از سرکه سیب، می‌توانید آن را داخل لگن آب گرم ریخته و به مدت 15 دقیقه داخل آن بنشینید. همچنین می‌توانید سرکه سیب را به پنبه زده و بر روی ناحیه مقعد بگذارید.

البته لگن آب گرم همراه با سرکه سیب روش موثرتری است. از همین رو روزانه یک بار این روش را امتحان نموده و منتظر کاهش التهاب ناحیه مقعد باشید. سرکه سیب نیز از جمله مواد دارویی مناسب برای درمان انواع بیماری‌ها مانند بیماری‌های نشیمنگاهی است.

حتما بخوانید  راه های پیشگیری از بواسیر

برای مشاوره تخصصی با آقای دکتر ثابت و اطلاع از روش های درمانی تماس بگیرید.

درمان بیرون زدگی بواسیر با عرقیات گیاهی

گرفتن عرق گیاهان، یکی از روش‌های موثر برای درمان بیرون زدگی هموروئید است. برای مثال عرق اسفرزه به درمان یبوست کمک می‌کند. تنها کافیست روزانه یک فنجان از این عرق را بنوشید تا مدفوع شما نرم شود. عرق بابونه نیز به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند و درد بواسیر را التیام می‌بخشد.

عرق بومادران هم از جمله عرق‌های گیاهی موثر برای درمان بواسیر است که می‌تواند با عرق بابونه ترکیب شود. گیاه پنج انگشت نیز از جمله گیاهان دارویی با فواید بسیار است. برای درمان بواسیر می‌توان دمنوش آن را تهیه نموده و روزانه دو فنجان نوشید.

در کنار عرقیات نام برده، برخی دیگر از گیاهان وجود دارند که به درمان هموروئید کمک خواهند کرد. این گیاهان شامل جوز هندی و خاکشیر می‌شود. جوز هندی و خاکشیر نیز یبوست را برطرف کرده و تورم ناحیه مقعد را برطرف می‌کنند.

جمع بندی درمان گیاهی بیرون‌ زدگی بواسیر

افرادی که به هنگام اجابت مزاج درد دارند یا در مدفوع خود خون مشاهده می‌کنند، بایستی به کلینیک بواسیر برای درمان مراجعه نمایند. همچنین افرادی که به هنگام نشستن در نشیمنگاه خود درد دارند، برای تشخیص علت آن باید به دکتر بواسیر مراجعه کنند.

بیماری بواسیر در مراحل اولیه به راحتی درمان می‌شود و عوارض ندارد. اما در صورت پیشرفت بیماری، برای درمان آن باید از عمل جراحی استفاده نمود. کلینیک زخم یکی از مراکز معتبر برای درمان بواسیر در تهران است.

شما عزیزان می‌توانید در صورت ابتلا به بیماری هموروئید برای درمان به کلینیک مراجعه نمایید. بنابراین در صورتی که مشکوک به بیماری بواسیر هستید، از کلینیک زخم نور نوبت رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا وازلین برای درمان بواسیر موثر است؟

بله، وازلین باعث نرم شدن ناحیه مقعد می‌شود و از دفع مدفوع دردناک جلوگیری می‌کند و به نوعی درد بواسیر را تسکین می‌دهد.

برای درمان بیرون زدگی بواسیر چه باید کرد؟

درمان گیاهی بیرون زدگی بواسیر، در مراحل اولیه شروع عارضه موثر است. اما در صورتی که بیماری بواسیر پیشرفت کرده باشد، باید از لیزر یا عمل جراحی کمک گرفت.

Picture of دکتر بابک ثابت
دکتر بابک ثابت

دکتر بابک ثابت متخصص جراحی عمومی - نظرات و اینستاگرام دکتر بابک ثابت - آدرس مطب و شماره تماس دکتر ثابت برای نوبت دهی - وبسایت تخصصی دکتر بابک ثابت

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send

برای اطلاع از هزینه عمل ها و مشاوره با پزشک در مورد:

1- درمان کیست مویی

2- درمان فیستول

3- درمان بواسیر

4- درمان زگیل

5- درمان میخچه

👇با شماره دکتر ثابت تماس بگیرید.👇