لیزر موهای زائد

مراکز درمانی دارای یک مرکز کامل برای لیزر مو های زائد هستند که قیمت‌ هایی متناسب با همه بودجه‌ ها، برای زنان و مردان دارند. این مراکز خدمات لیزر را برای هر ناحیه مورد نظر (بدن و صورت) ارائه می ‌دهند. ما کار آمدترین دستگاه ‌های موجود در بازار را داریم: لیزر  می ‌تواند موهای همه رنگ‌ های پوست را به طور موثر و ایمن از بین ببرد.

کارکرد ها و امکانات لیزر مو

لیزر مو های زائد امکان حذف تدریجی موهای زائد را از هر ناحیه از بدن و صورت فراهم می آورد. اصل کار ساده است، لیزر روی ملانین مو متمرکز است و تا دمای بالایی گرما  پخش می کند. به این صورت کل مو متلاشی می شود. این کار شامل تخریب ساقه مو و تمام اجزای آن است. بنابراین، هر چه مو تیره تر و ضخیم تر باشد، پوست روشن تر و نتیجه لیزر بهتر است. لیزر مو های زائد روی موهای بور موثر نیست یا بسیار بی اثر است.

به طور متوسط ​​۵ تا ۱۰ جلسه برای از بین بردن دائمی موهای بدن و ۷ تا ۱۰ جلسه برای مو های زائد صورت لازم است. تمام نواحی بدن را می توان لیزر کرد. تعداد جلسات برای از بین بردن دائمی مو نیز می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، برای مثال، عوامل هورمونی در این بازه زمانی موثر است.

لازم است یک روز قبل از جلسه حذف مو های زائد، ناحیه مورد نظر را بتراشید، به جز در تمام نواحی صورت که موها باید همانطور که هستند باقی بمانند.

لیزر مو های زائد و نور پالسی را که دو تکنیک کاملاً متفاوت هستند و نتایج آن ها قابل مقایسه نیستند، اشتباه نگیرید.

لیزر Clarity II

لیزر موهای زائد

این لیزر دو طول موج دارد:

لیزر الکساندرایت 

این لیزر بیشترین استفاده را در دنیا دارد. این  نوع لیزر مخصوص پوست های سفید فتوتیپ ۱،۲ و ۳ طراحی شده است و دارای طول موج ۷۵۰ نانومتر است. قطر لیزر می تواند تا ۱,۸ سانتی متر بزرگنمایی کند.

این دستگاه، لیزری به رنگ بنفش می فرستد که تاثیر آن بر روی پوست حدود ۵ هزارم ثانیه طول می کشد. در تماس با ملانین، لیزر تا دمای ۸۰ درجه افزایش می یابد و ریشه مو را از بین می برد.

برای درمان راحت تر، دستگاه دارای یک سیستم هوا است که پس از هر ضربه، منطقه را خنک می کند. این لیزر برای پوست های برنزه و تیره منع مصرف دارد زیرا بین ملانین مو و پوست تمایز قائل نمی شود و آن را می سوزاند.

لیزر Nd Yag

این لیزر مخصوص اپیلاسیون پوست های تیره و سیاه (فتوتیپ ۴,۵ و ۶) با ایمنی کامل و بدون خطر سوختگی ساخته شده است. طول موج آن ۱۰۶۴ نانومتر است که امکان رسیدن به عمق موها و تمایز بین ملانین مو و پوست را فراهم می کند.

شدت کم آن در مقایسه با لیزر الکساندرایت به جلسات بیشتری نیاز دارد و درمان کمی دردناک تری را به دنبال دارد. این دستگاه همچنین مجهز به یک سیستم هوای سرد است که با هر برخورد لیزر بر روی پوست خنک می شود. بنابراین همه انواع پوست در مراکز درمانی چون کلینیک مجهز ما  قابل درمان هستند.

لیزر موهای زائد

در طول یک جلسه چه اتفاقی می افتد؟

قبل از هر درمانی، لیزریست با معاینه بیمار شروع می کند تا سازگاری او با لیزر مو های زائد را تایید کند (موها باید تیره باشند) و دستگاه و تنظیمات آن را با توجه به رنگ پوست انتخاب می کند. لیزریست همچنین پرونده ای را برای بیمار ایجاد می کند.

پس از اولین مشاوره، در صورتی که ناحیه تحت درمان تراشیده شده (به جز قسمت پایین صورت) و تمیز باشد، بیمار می تواند جلسه حذف مو های خود را شروع کند. همچنان توصیه می ‌شود برای برنامه‌ ریزی زمان بیشتر، از طریق تلفن یا هنگام قرار ملاقات، به‌ طور مستقیم اطلاع دهید که می‌ خواهید لیزر را انجام دهید. بدین صورت متخصص ما بهتر می تواند به شما کمک کند.

تراشیدن مو یک روز قبل از جلسه اجباری است زیرا ممکن است بعد از هر بار لیزر پوست را بسوزاند. اپراتور لیزر و بیمار باید از عینک محافظ استفاده کنند تا پرتو های لیزر به چشم ها وارد نشود.

یک شات لیزری ۵ میلی ثانیه ای همراه با یک جت هوای سرد برای کاهش نیش لیزر پرتاب می شود. برای راحتی بیشتر بیماران می توان از کرم بی حس کننده در حساس ترین نواحی استفاده کرد.

پس از اتمام جلسه، تکنسین لیزر یک کرم تسکین دهنده و ترمیم کننده را روی ناحیه اپیلاسیون اعمال می کند. جلسه بعدی حذف موهای زائد حداقل ۱ ماه بعد برنامه ریزی می شود.

با پیشبرد جلسات، موها نازک ‌تر و روشن ‌تر می ‌شوند. رشد مجدد طول می‌ کشد. مو ها به تدریج ناپدید می ‌شوند. پوست به طور فزاینده ای صاف می گردو. چند سال بعد می توان ۱ تا ۲ جلسه تاچ آپ انجام داد زیرا اتفاق می افتد که چند تار موی جدا شده دوباره رشد می کند. همچنین لیزر بر روی موهای زیر پوستی (موهای رشد کرده) نیز موثر است.

توجه:

حداقل ۳ هفته قبل از جلسه حذف دائمی مو های زائد و یک هفته بعد از جلسه، پوست خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. قبل از لیزر مو های زائد، آن ها را بیرون نکشید زیرا باید وجود داشته باشند تا لیزر کار کند. توصیه می شود یک روز قبل از جلسه، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.

موارد منع مصرف:

برنزه شدن ۱۰ روز اخیر، بارداری، شیردهی، موهای بور، سفید و قرمز، تبخال و درمان های پزشکی حساس به نور (آنتی بیوتیک های خاص، روآکوتان و غیره)، عفونت ها، بیماری ها و ضایعات پوستی.

نتیجه گیری

بدون شک امروزه بیشتر افراد به دنبال افزایش میزان زیبایی خود به خصوص از راه های طبیعی هستند. لیزر مو های زائد یکی از روش های بسیار عالی برای از بین بردن این مو ها است.

هزینه این بسیار پایین است. برای تمامی پوست ها کاربرد دارد و تمامی قسمت های بدن شما را به صورت دائمی اصلاح خواهد کرد. به پزشکان متخصص ما مراجعه کنید تا در کمترین زمان ممکن اقدام به زیبا سازی پوست شما به وسیله لیزر کنند.

instagram logo call button
Clicky