مقالات مرتبط

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) گروهی از ویروس های DNA دار متعلق به خانواده Papillomaviridae است. محققان 200 نوع HPV را شناسایی کرده اند، انواع HPV دستگاه تناسلی براساس خطر مرتبط با سرطان در هر ناحیه از بدن به انواع کم خطر و پرخطر تقسیم می شوند. انواع کم خطر HPV 6 و  یا HPV 11 در حدود 90 درصد از زگیل های ناحیه ی تناسلی تشخیص داده می شود، اگرچه عفونت همزمان با سایر انواع HPV کم خطر یا پرخطر معمول است.

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) از طریق تماس با پوست یا مخاط آلوده منتقل می شود. ویروس از طریق میکرو ابریژن به سلولهای لایه پایه اپیدرمی حمله می کند. عفونت HPV آنوژنیتال تقریباً همیشه از طریق تماس جنسی بدست می آید. زگیل برای انتقال مورد نیاز نیست اما به دلیل بار ویروسی زیاد، بسیار عفونی است.

رفتار مطالعات اثربخشی درمان نتایج بسیار متغیری را نشان می دهد که احتمالاً منعکس کننده تغییرات در مدت زمان پیگیری ، دوز دارو ، معیارهای موفقیت ، شدت بیماری ، جمعیت بیمار و انواع HPV است. هیچ مدرکی با کیفیت بالا مبنی بر برتری قابل توجه درمان نسبت به روش دیگر یا مناسب برای همه بیماران و انواع زگیل ها وجود ندارد. بنابراین ، انتخاب روش درمانی بر اساس محل ، تعداد و اندازه زگیل است. ویژگی های بیمار (به عنوان مثال ، بارداری ، توانایی مطابقت با درمان، نقص ایمنی). در دسترس بودن منابع و تخصص بالینی؛ و ترجیحات بیمار پس از در نظر گرفتن عوارض جانبی، هزینه و راحتی درمان ضایعات داخل واژن خانم ها فقط از طریق کرایو تراپی و استفاده از داروی اسیدی است که در کلینیک ما انجام می­ شود.

 

instagram logo call button
Clicky