لیزر بواسیر یا هموروئید

هموروئید ساختارهای آناتومیک طبیعی کانال مقعدی است که از بدو تولد وجود دارد. هنگامی که علائم مربوط به هموروئید وجود داشته باشد به آن بیماری هموروئیدی می گویند. سه نوع اتفاق ناخوشاید ممکن است برای هموروئید ما بیفتد: ترومبوز حاوی درد و تورم، خونریزی، افتادگی یا بیرون آمدن همروئید بدون درد. این بیماری هموروئیدی را می توان به صورت پزشکی، ابزاری یا جراحی درمان کرد. فتوکواگولاسیون مادون قرمز یکی از روش های درمانی ابزاری است. لیزر هموروئید باعث بهبود سریع بیمار می شود.

اصل درمان هموروئید چیست؟

فتوکواگولاسیون مادون قرمز با استفاده از یک دستگاه برای تبدیل تابش ساطع شده توسط یک لامپ تنگستن متمرکز بر میله کوارتز در نقطه کاربرد به گرما انجام می شود. درمان های سنتی ممکن است تا حدی بتوانند جلوی رشد این بیماری را بگیرند اما در اصل لیزر هموروئید بهترین روشی است که شما را از شر این بیماری و عوارض ناشی از آن نجات می دهد هنگامی که می توانید در عرض چند ساعت و بدون احساس کمترین میزان درد، بیماری خود را از بین ببرید نیازی به استفاده از درمان های سنتی نخواهد بود.

درمان هموروئید بر پایه اصول پزشکی و استفاده از دستگاه های ویژه انجام می پذیرد. از بین بردن این عارضه توسط افراد دیگر نیز امکان پذیر نمی باشد یا حداقل عوارض بسیار زیادی برای بیمار دارد. با این لیزر قسمت های دیگر بدن شما به هیچ وجه آسیب نخواهد دید. همچنین قسمت لیزر شده نیز در کمترین زمان ممکن بهبود خواهد یافت.

 

روند درمان چگونه است؟

درمان مادون قرمز یک خراش سطحی ایجاد می کند که بافتی را در بالای هموروئید تقویت می کند. این کار شامل سوزاندن یک ناحیه سطحی از مخاط رکتوم در بالای هموروئید است. سوختگی جای خود را به یک خراش فیبری می دهد.

اقدامات قبل از درمان همروئید

برای این درمان که در مطب انجام می شود، نیازی به بی هوشی نیست. قبل از درمان، شما بر روی میز معاینه که اغلب به پهلوی چپ خود دراز کشیده (و یا بر روی چهار دست و پا بسته هستید) قرار می گیرید.  نیازی به ناشتا بودن هم نیست.

اگر از داشتن مدفوع در رکتوم می ترسید، می توانید قبل از ویزیت یک شیاف تخلیه کننده یا یک میکروتنقیه قرار دهید. اما پزشک معمولاً آن را تجویز نمی کند زیرا مدفوع در رکتوم زیاد است و به ندرت آزاردهنده است.

چگونگی کار پزشک

در ابتدا کار با یک معاینه رکتوم دیجیتالی با انگشت دستکش دار و روغن کاری شده انجام می شود، سپس پزشک با ظرافت یک لوله پلاستیکی یکبار مصرف (یا فلزی قابل استریل) به نام آنوسکوپ را برای ایجاد سوختگی در یک جلسه استفاده می کند.

 

 

عواقب لیزر همروئید

لیزر همروئید اغلب بدون درد است، مسکن های ساده مانند پاراستامول یا NSAID  ها برای چند روز کافی است. توقف کار و شغل بیش از یک هفته نیست. زخم ‌های حاشیه ‌ای به طور متوسط ​​طی هفت تا ده روز بهبود می‌ یابند.

لیزر هموروئید حدود ۸۰ درصد اثربخشی دارد. به همین دلیل از جمله انتخاب پزشکان و بیماران برای از بین بردن این عارضه است. نتایج پرولاپس و خونریزی به سرعت قابل مشاهده است، اما اثربخشی ممکن است به تعویق بیفتد و نتیجه قابل ارزیابی 2 ماه پس از عمل خواهد بود.

عوارض؟

پزشکان می گویند حتی استفاده از آنتی بیوتیک هم عوارض دارد. مانند هر عمل جراحی هموروئیدی، لیزر همروئید هم عوارضی دارد اما این عوارض بسیار کم هستند.

موارد زیر ممکن است رخ دهید.

  • خونریزی، اغلب قابل توجه نیست، اما خونریزی می تواند در عرض 3 هفته پس از عمل به دلیل وجود اسکار رخ دهد.
  • سوزش ادرار از چند ساعت تا چند روز ادامه دارد
  • تب
  • درد اغلب متوسط ​​و کوتاه است و با داروهای معمولی مانند پاراستامول یا داروهای ضد التهاب به خوبی تسکین می یابد.
  • ترومبوز هموروئیدی خارجی
  • چروک ها

 

مراکز درمانی هموروئید

اگر به دنبال یک مرکز درمانی یا دکتر خوب برای درمان هموروئید می گردید، به پزشکان متخصص کلینیک ما مراجعه کنید. ما در کمترین زمان ممکن اقدام به درمان بیماری شما می کنیم. برای ارتباط با ما می توانید شماره تلفن مان را انتخاب کنید.

آیکون واتساپ کلینیک ما راه ارتباطی بیماران و پزشکان متخصص است

تمامی درمان های ما از جمله لیزر هموروئید کاملا تضمین شده هستند. بنابراین پزشکان متخصص ما با تجربه ای که در زمینه درمان انواع بیماری ها را دارند بهترین کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند. در نظر داشته باشید که درمان این بیماری حتما باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد زیرا متخصص، درمان بیماری شما را تضمین می‌ کند و تمام مسئولیت لیزر را بر عهده می گیرد. همچنین با توجه به دوره های عملی که گذرانده است تجربه کافی برای انجام این کار را دارد.

ضمناً درمان های متخصصین ما با توجه به حاد و نیمه حاد بودن بیماری و همچنین وضعیت بیمار تفاوت دارد. بنابراین پزشک متخصص می داند که چگونه و با توجه به چه مواردی بیمار خود را درمان کند.

 

هزینه لیزر هموروئید

امروزه مراکز درمانی بسیاری هستند که می‌ توانند اقدام به درمان همروئید حاد و نیمه حاد شما کنند. با توجه به اینکه هموروئید با گذشت زمان بزرگتر می‌ شود خطرات زیادی ممکن است برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین بهتر است هر چه زودتر اقدام به از بین بردن آن کنید.

بعد از اینکه پزشک، شما را معاینه می ‌کند، به شما می ‌گوید که عارضه شما با توجه به میزان حاد بودن با چه روشی قابل درمان است. یکی از بهترین روش های درمان، لیزر است. هزینه لیزر هموروئید، بسیار پایین است. وقتی با هزینه بسیار کم می توانید سلامتی را برای خود را تضمین کنید، نیازی به صرف هزینه های هنگفت بعدی برای جبران در آینده نخواهد بود.

 

نتیجه گیری

ساختار آناتومیک طبیعی کانال مقعدی، هموروئید نام دارد که از بدو تولد ما وجود می آید زمانی که کانال مقعدی ما به دچار عوارضی مانند تورم، خونریزی، افتادگی یا بیرون آمدگی می شود نیاز به درمان هایی مانند جراحی یا لیزر احساس می شود. لیزر هموروئید نیروی درمان رایج این بیماری  است که توسط متخصصانی چون پزشکان مجرب کلینیک ما انجام می گیرد. با شماره تلفن ما تماس بگیرید تا در پی خدمت رسانی به شما برآییم.

instagram logo call button
Clicky