انواع جراحی های سرپایی

جراحی سرپایی، شامل روش‌های جراحی برنامه‌ریزی‌شده و بسیار آسان است که به صورت سرپایی و سریع انجام می گیرد. انواع جراحی های سرپایی نیاز به بیهوشی ندارد ولی باید در محلی مناسب و عاری از میکروب انجام گیرند. این جراحی ها معمولا شامل انواع لیزر و تزریق پروتز است.

مزایای جراحی سرپایی

جراحی های سرپایی نسبت به جراحی های دیگر مزایای بسیار زیادی دارند که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:
رضایت بیمار و خانواده
کیفیت و ایمنی مراقبت های جراحی، با محدود کردن مواجهه با عفونت های بیمارستانی،
رضایت کارکنان، با بهبود شرایط کاری و کیفیت زندگی در محل کار.
بهینه سازی و کارایی سازماندهی و منابع بسترهای فنی جراحی
کاهش هزینه برای موسسات بهداشتی و بیمه سلامت.

مزایای جراحی های سرپایی

عمل جراحی چگونه انجام می شود؟

عمل‌های سرپایی معمولاً با ارجاع به پزشک جراح انجام می‌شود. حق بیمار در انتخاب آزادانه پزشک در مورد عمل های سرپایی نیز صدق می کند.
انواع جراحی های سرپایی می توانند توسط یک متخصص، یک جراح و یا در یک بیمارستان انجام شوند. همانند جراحی بستری، برای جراحی سرپایی نیز می توان از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده کرد. بیهوشی مدرن در حال حاضر انواع بسیار ملایم بیهوشی را امکان پذیر می کند، که در آن بیماران بسیار سریع تر و آرام تر از خواب بیدار می شوند. بیمار می تواند از این مزیت استفاده کند و مدت کوتاهی پس از عمل در خانه بهبود یابد.
بیشتر بخوانید : بهترین روش لیزر زگیل تناسلی

شانس موفقیت جراحی سرپایی

وضعیت سلامتی بیمار برای جراحی سرپایی تعیین کننده است. بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا یا مشکلات قلبی می تواند منجر به نیاز به بستری شدن در بیمارستان شود.
بیمار به همراه پزشک خانواده یا متخصص خود تصمیم می گیرد که آیا عمل برنامه ریزی شده می تواند به صورت سرپایی انجام شود یا خیر.
یکی دیگر از عوامل مهم مراقبت از بیمار در منزل است. بیمار باید یک فرد مسئول داشته باشد که پس از انجام عمل، او را در خانه مراقبت کند و تا 24 ساعت آینده پیش او بماند‌.
بیشتر بخوانید : موثرترین درمان لیزر فیستول

جراحی های سرپایی

هزینه جراحی های سرپایی

جراحی های سرپایی معمولاً به دلیل وقت گیر نبودن و عدم استفاده از لوازم زیاد پزشکی هزینه بسیار کمی دارند. البته هزینه ها بسته به لوازم و موادی که به کار می رود، می تواند متفاوت باشد. به طور مثال استفاده از لیزر هزینه بسیار کمی به دنبال دارد. این در حالی است که تزریق پروتز به دلیل ماده پروتز ممکن است کمی قیمت بالاتری داشته باشد. البته دولتی بودن و غیر دولتی بودن بیمارستان نیز یکی از موارد مهم در هزینه انواع جراحی های سرپایی است اما در کل انواع جراحی های سرپایی در کمترین هزینه ممکن و زمان کوتاه انجام می گیرد. بنابراین با انتخاب پزشک متخصص جراحی سرپایی می توانید بهترین نتیجه را بگیرید و در عین حال کمترین قیمت ممکن را برای به دست آوردن سلامتی خود صرف کنید. این در حالی است که مانند جراحی های معمولی در این نوع جراحی ها نیز از لوازم بهداشتی استفاده می شود. بنابراین نیازی نیست بیمار نگران عدم رعایت موارد ایمنی باشد.

instagram logo call button
Clicky