مقالات علمی

گزینه های درمانی برای سینوس پیلونیدال

• بیماری خفیف پیلونیدال را می توان با اقدامات محافظه کارانه از جمله تزریق فنل و برداشتن و زهکشی ساده درمان کرد. بیماری عود کننده یا وجود زخم یا بیماری چرکی گسترده معمولاً نیاز به برداشتن با بسته شدن فلپ دارد.
• نشان داده شده است که روش های خارج از خط وسط از نظر زمان بهبودی، عفونت در محل جراحی و میزان عود، از نظر آماری نسبت به بسته شدن خط وسط برتری دارند.
• برداشتن لیزر به عنوان یک درمان اولیه یا کمکی بیماری پیلونیدال نویدبخش است. با این حال، کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده بزرگ برای تأیید یافته‌های اولیه مورد نیاز است.

بررسی 60 بیمار مبتلا به سینوس پیلونیدال تحت درمان با لیزر اپیلاسیون بعد از جراحی

درمان های جراحی برای بیماری سینوس پیلونیدال اغلب منجر به عود می شود.
بیماران در معرض خطر نیاز به مداخلات جراحی متعدد هستند.
هدف بررسی نقش لیزر الکساندرایت پس از جراحی در سینوس پیلونیدال روش‌ها 60 بیمار که تحت درمان جراحی بیماری سینوس پیلونیدال قرار گرفتند و تحت درمان قرار گرفتند.

بررسی مقایسه ای بین بسته شدن اولیه، فلپ بازسازی و لیزر دایود ۱۴۷۰ نانومتری برای جراحی سینوس پیلونیدال

7474

بیماری سینوس پیلونیدال (PD) جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد و بیشتر در مردان ثبت می شود. اگر چه طیف گسترده ای از روش های درمانی برای مدیریت این اختلال هنوز وجود دارد در استفاده در عمل جراحی روزمره، با این وجود، اتفاق نظر وجود نداشت کدام یک از این رویه ها در ارائه قطعی به کامل تر است مدیریت. با پیشرفت های اخیر در جراحی، استفاده از لیزر شد به عنوان یک رویکرد موثر در درمان PD شناخته شده است. هدف این بود که نتیجه مدیریت PD با برداشتن و بسته شدن اولیه را مقایسه کنید، برداشتن و بازسازی توسط فلپ و لیزر دایود 1470 نانومتری و تجزیه و تحلیل اثربخشی، عوارض بعد از عمل، میزان عود و رضایت از بیمار

لیزر ابلیشن برای بیماری پیلونیدال

بیماری پیلونیدال (همچنین به عنوان سینوس پیلونیدال شناخته می شود، فیستول دنبالچه اپیتلیال) اولین بار در ادبیات در سال 1833 توسط پزشک هربرت مایو [1]. از آن زمان، تحقیق برای روش ایده آل برای درمان این بیماری ادامه داشته است.
حدود دویست سال بروز در میان جمعیت بالغ به 5 درصد می رسد [2] و اولین تظاهرات بالینی در سن 40-20 سالگی تشخیص داده می شود.

ارزیابی نتایج اولیه درمان سینوس پیلونیدال با لیزر-آندوسکوپی و مقایسه آن با ترکیبی از درمان سینوس پیلونیدال با کوتر-فنل-آندوسکوپی

اگرچه روش‌های متعددی در درمان سینوس پیلونیدال استفاده می‌شود، تحقیقات هنوز برای آن ادامه دارد موثرترین روش روش های جراحی کم تهاجمی، به تنهایی یا ترکیبی، در حال حاضر وجود دارد نزدیکترین روشهای درمانی را به حالت ایده آل در نظر گرفت. هدف از این مطالعه ارزیابی اولیه بود نتایج ترکیب درمان سینوس پیلونیدال با لیزر آندوسکوپی و مقایسه آن با ترکیب درمان سینوس پیلونیدال با فنل-کوتر-آندوسکوپی

instagram logo call button
Clicky